Ferguson: Vi vil have Hargreaves

Hvis det skulle have været en hemmelighed, så er den ikke holdt specielt godt indenfor klubbens fire vægge. Men nu er det fuldkommen officielt, at Owen…

Hvis det skulle have været en hemmelighed, så er den ikke holdt specielt godt indenfor klubbens fire vægge. Men nu er det fuldkommen officielt, at Owen Hargreaves står på Uniteds ønskeseddel.

Ferguson fortæller, at David Gill i disse dage ihærdigt forsøger at få Bayern München til at sælge. Der har været forhandlinger i gang i et stykke tid, og flere medier rapporter, at en handel så godt som er på plads. Det kan Ferguson dog ikke garantere.

“Vi har forhandlet med Bayern igennem en længere periode. Vi vil gerne have ham hertil, og det er lige nu op til David Gill. Han gør alt, hvad han kan for at det skal lykkes. Man kan aldrig føle sig sikker på noget, men vi håber,” siger Ferguson.

📝 Kom med din mening på OldTrafford.dk

➡ ️ Opret din profil her og kommenter artiklen nedenunder.


Forrige artikel

Skotterne vil snuppe Bardsley

Næste artikel

Rooney med mod Fulham

ANNONCE