Hull ønsker at beholde Campbell

Fraizer Campbell har imponeret i Hull City i en sådan grad, at Hulls manager, Phil Brown, ønsker at forlænge den lejeaftale, der udløber den 19. januar….

Fraizer Campbell har imponeret i Hull City i en sådan grad, at Hulls manager, Phil Brown, ønsker at forlænge den lejeaftale, der udløber den 19. januar.

Tre mål i otte optrædener er det indtil videre blevet til for Campbell, der er yderst fornøjet med sin nye tilværelse og lægger ikke skjul på, at han ønsker at forlænge opholdet på KC Stadium.

“Jeg nyder min tid her, og har fundet mig mere til rette nu. Jeg har fundet en god base, så forhåbentlig kan jeg fortsætte med at spille godt, for det er fantastisk at spille en lørdag eftermiddag, hvilket jeg har manglet. Det er godt for mig, og forhåbentlig vil det gavne mig i det lange løb,” udtaler den 20-årige angriber til Hulls officielle hjemmeside.

Forrige artikel

Optakt: Manchester United – Fulham

Næste artikel

Ingen Ballon d"Or til Ronaldo

ANNONCE