Wolves vil beholde Gibson

Wolverhampton Wanderes” irske træner, Mike McCarthy, har på klubbens officielle hjemmeside udtrykt stor glæde over at have Darren Gibson indlemmet i…

Wolverhampton Wanderes” irske træner, Mike McCarthy, har på klubbens officielle hjemmeside udtrykt stor glæde over at have Darren Gibson indlemmet i truppen og udtrykker i samme vending ønske om at beholde ham for resten af sæsonen:

“Hvis en lånt spiller føler sig godt tilpas i en klub, hvor han samtidig udvikler sig, er der altid en god chance for at beholde ham.”

Den irske landsholdsspiller har dog indtil videre ikke fået meget spilletid i den orange trøje, da en skade har holdt ham ude. Det er således kun blevet til tre kampe for oprykningsaspiranterne indtil videre. Det er dog ikke noget, der bekymrer Mike McCarthy:

“Han er en moden spiller taget hans unge alder i betragtning, og så er han jo tilknyttet Manchester United, hvilket er en præstation i sig selv. Han er stadig ung, men nyder allerede stor respekt på Old Trafford.”

📝 VIND MANCHESTER UNITEDS HJEMMETRØJE: Kom med din mening på OldTrafford.dk

➡ ️ Opret din profil her og kommenter artiklen nedenunder.
Læs mere om konkurrencen her

Forrige artikel

Crewe får cup-nej fra United

Næste artikel

Kuszczak: Min første fejl for United

ANNONCE