Helge Conradsen, formand for den danske afdeling af den skandinaviske supporterklub, MUSCSB, vil i fremtiden skrive historiske indlæg på OldTrafford.dk.
Dermed giver han denne sidens besøgne en gylden mulighed for at lræe mere om Manchester Uniteds historie, som har været med til at gøre klubben til det der er i dag, Verdens Største fodboldklub.
Helge vil begynde med at skrive om sæsonerne efter 2. verdenskrig og vil herefter bevæge sig ligeså stille op imod nutiden, som vi jo alle kender så godt.
Helge Conradsen vil altså, når tiden er til det, skrive indlæg på siden.
Hans åbningsartikel er allerede oppe sammen med hans allerførste sæson-beskrivelse – Den handler om 1946/47, hvor en ny mand kom til – En mand, som senere skulle vise sig at ændre Manchester United for altid.
Velkomsthilsen fra Helge
Sæsonen 1946/47
NB! Vi har noteret os, at der fortsat er en del designmæssige fejl ved siderne.
Disse vil blive dog først blive rettet om nogle dage. Da der lige er en jul og fodbold-tur til England som skal overståes for undertegnede