Protest-banner udsættes til Burnley-kampen

Det banner som en gruppe Manchester United fans oprindeligt havde planlagt skulle flyves over Old Trafford mandag aften i forbindelse med kampen mod Tottenham, bliver nu i stedet skemalagt til kampen mod Burnley på grund af, at banneret ikke vil være lige så synligt til en aftenkamp, det skriver Manchester United Evening News.

Protesten som er rettet mod klubbens ledelse og særligt Ed Woodward er arrangeret af medlemmer fra fan-forumet Red Issue main forum. Teksten på banneret er: “ED OUT – LUHG”, hvor LUHG står for Love United Hate Glazer. Intentionen bag aktionen er således samtidig at bakke op om klubbens manager, José Mourinho.

Danske Christian Eriksen har fået nummer 14 Køb trøjen hos Unisport her og støt samtidig OldTrafford.dk.

Læs også: Banner flyves over Old Trafford

 

Har du læst vores tips til køb af kampbilletter til Old Trafford? Læs dem her

Christian Eriksen skal spille i nummer 14

Køb trøjen hos Unisport.dk gennem dette link, så støtter du OldTrafford.dk.

Vær med til at test vores nye forum og kommentarsystem af: Opret en gratis profil her

Total
0
Shares
Forrige artikel

På lånt tid: Tuanzebe redder for Aston Villa

Næste artikel

Spansk avis: Pogba bliver i United

Relaterede artikler
ANNONCE
Total
0
Share