Gary Neville: Et spændende program

Manchester United skal spille 6 forberedelses kampe op til sæsonen 2003/2004. Her er de 6 modstandere nævnt efter hvem der skal spilles mod først: Celtic, Club Amerika, Juventus, Barcelona, Sporting Lisabon og Stoke.

Mærk suset på Old Trafford: Se de bedste rejsetilbud her

Gary Neville har udtalt sig til MUTV, at han mener at dette års forberedelses kampe er de mest svære men også de mest spændende i hele hans karriere i Manchester United, hvor han har spillet siden sine junior år.

“Det er nok de mest svære kampe af denne slags vi har haft nogensinde”, siger Gary Neville til MUTV i et interview.

Gary Neville udtaler sig videre: “Men det er også de mest spændende. At spille foran 70.000 tilskuere imod hold af den kvalitet, og med Arsenal i følge, det er rigtig massive kampe, de bringer din form i spørgsmålstegn.”

Det bliver spændende at følge United i de forestående sommer kampe lad os håbe på en stribe sejre.

📝 VIND MANCHESTER UNITEDS HJEMMETRØJE: Kom med din mening på OldTrafford.dk

➡ ️ Opret din profil her og kommenter artiklen nedenunder.
Læs mere om konkurrencen her

Forrige artikel

Djordjic bliver ikke solgt

Næste artikel

Tim Howard skal endeligt til United

ANNONCE