Neville: Everton-supporterne overreagerede

Gary Neville mener, at Everton-supporterne overreagerede, da de i weekenden klagede over flere United-spillers opførsel, da de jublede over sejrsmålet i 4-3 sejren over Everton.

Mærk suset på Old Trafford: Se de bedste rejsetilbud her

Efter en ren gyser på Goddison Park mente Everton-fansene er de var blevet hånet, på trods af flere fans prøvede, at tiltrænge sig adgang til Cristiano Ronaldo og de flere gange råbte skældsord og kastede flasker ned imod United-spillerne.
Dette medførte, at de flere fans efter kampen blev tilbage på stadion for, at udforme en anmeldelse til det britiske politi og Everton FC, som ventes at bede FA tage sagen op.

“Det er en overreaktion.It”s an over-reaction.
Vi scorede et mål i det sidste minut for at vinde 4-3m så hvad vil de have vi skal gøre? – bare gå tilbage og sige,” flot spillet, drenge”?
Selvfølgelig jubler vi. Så simpelt er det,” udtaler Gary Neville til MUTV.

Everton ventes at sende alle klager ind til FA i slutningen af denne uge…

📝 VIND MANCHESTER UNITEDS HJEMMETRØJE: Kom med din mening på OldTrafford.dk

➡ ️ Opret din profil her og kommenter artiklen nedenunder.
Læs mere om konkurrencen her

Forrige artikel

Sun Jihai ikke med i derby

Næste artikel

Keane frygter defensive problemer

ANNONCE