Det er uden tvivl en våd drøm for mange United-fans, og nu ser det ud til at både Ronaldo og Messi snart gør Di Maria selskab på Old Trafford. Dog ikke i United-trøjen. I hvert fald ikke i denne omgang.
Mærk suset på Old Trafford: Se de bedste rejsetilbud her
Portugal og Argentina skal mødes i en venskabskamp i november, og det kommer til at foregå på Old Trafford i Manchester. Dermed vil United-fans kunne se egne stjerner som Rojo og Di Maria, tørne ud sammen profiler som Messi og Carvalho, ligesom Nani måske kommer retur til Manchester.
Ronaldo, der er anfører for Portugal, vil dermed vende hjem til Old Trafford for anden gang siden skiftet til Real Madrid i 2009. Desuden vil det blive til et gensyn med Angel Di Maria for den portugisiske stjerne, der har været utilfreds med salget af Di Maria i sommers.
📝 VIND MANCHESTER UNITEDS HJEMMETRØJE: Kom med din mening på OldTrafford.dk
➡ ️ Opret din profil her og kommenter artiklen nedenunder.
Læs mere om konkurrencen her